11 жовтня 2018 року Міністерство освіти затвердило Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році.

В нпказі № 1096 від 11 жовтня 2018 року йдеться про те, що у 2019 році крім української мови, для спеціальностей «Охорони здоров’я» профільними предметами є біологія або хімія (другий конкурсний предмет), фізика або математика (третій конкурсний предмет).

При чому для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів.

Для спеціальності «Фармація, промислова фармація» конкурсний бал з профільних предметів має становити понад 130 балів

Заступник міністра охорони здоров’я зазначив, що в жодній з країн «Великої сімки» (Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія) неможливо стати лікарем, не складавши іспиту з математики або фізики. Саме ці науки, на його думку, допомагають навчитися мислити аналітично і приймати рішення.

Хочеться зазначити, що таке рішення знайшло не тільки прихильників. Чимало абітурієнтів, що бачать своє майбутнє в медицині, вже не один рік посилено вивчають хімію та біологію і такий «сюрприз» заскочив їх зненацька, адже випускникам менше аніж за рік необхідно досконало освоїти ще один предмет. В мережі за останні дні з’явилось багацько гнівних постів від батьків та майбутніх абітурієнтів

Що ж, а нам залишається тільки побажати успіху цьогорічним випускникам і слідкувати що ж цього вийде…

Фото із загального доступу мережі Інтернет