15 червня на базі Івано-Франківського  ОІППО відбувся обласний семінар-тренінг учителів хімії «Формування громадянина України на засадах ОДГ/ОПЛ» (в рамках україно-швейцарського проекту «Освіта для демократичного громадянства та прав людини»).

На семінарі з учителями хімії області працювали:

Сенюк Надія Михайлівна - методист хімії Івано-Франківського  ОІППО;

Гафійчук Галина Василівна – викладач кафедри теорії та методики навчання ІФООІППО;

Глуханюк Тетяна Іванівна – практичний психолог, методист ОЦППСР.

Вітання та знайомство учасників семінару провела цікаво та креативно Надія Михайлівна Сенюк.

Демократичне громадянство – це навички, а навички потребують удосконалення.  Саме цим займалися вчителі хімії разом з методистом ОЦППСР Глуханюк Тетяною, яка розповіла про модель компетентності в ОДГ/ОПЛ. Після опрацювання інформації учасникам семінару стало зрозуміло, що демократія повинна стати  невід’ємною складовою уроку хімії у вигляді технологій, методів і засобів.

Тетяна Іванівна поділилася посиланням на посібники для підготовки вчителів з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини: www.living-democracy.com.ua

Незабутнім для вчителів став досвід, одержанний  при вирішенні «Дилеми Шмідта» разом із Тетяною Іванівною. Ця вправа заставила глибоко задуматись і зробити висновки стосовно особистісного розвитку, який вплине на нас як вчителів, у руках яких майбутнє дітей, майбутнє держави.

Гафійчук Галина дала можливість учасникам семінару відчути себе учнями на захоплюючому уроці. Вчителі пригадали цікаву інформацію з фаху та вдосконалили вміння взаємодіяти з колегами, виконуючи завдання і вправи «Бінго».

Розглядаючи функції педагогічної діяльності разом із викладачем кафедри теорії та методики навчання ІФООІППО Галиною Василівною, учасники семінару змогли побачити себе в кумедних картинках («типи вчителів») і зробити висновки стосовно своєї ролі на уроці. Згадали європейські компетентності та порівняли їх з компетентностями Нової української школи.

Із заключними словами перед вчителями хімії висупила методист ІФОІППО Сенюк Надія.

Увесь захід пройшов на високому рівні та допоміг учасникам тренінгу в осмисленні того, що наше майбутнє в наших руках і великі зміни починаються з малого. Зміни себе і ти зміниш світ!

Більше фото за посиланням: Семінар-тренінг для вчителів хімії