Захоплююче та пізнавально. Саме такі слова приходять на думку, коли згадуєш семінар керівників міських та районних методичних об’єднань учителів хімії «Формування ключових компетентностей учнів на уроках хімії засобами інтерактивних технологій».

23 лютого 2018 року Івано-Франківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5 радо прийняла в себе вчителів хімії міста та району.

Плідний та цікавий для вчителів день почався з презентації навчального закладу (СШ№5), яку провів директор школи Олексин Я.В., після чого учасникам семінару випала нагода послухати багато нової інформації, поспілкуватися та прийняти безпосередню участь в обговоренні та вивченні Компетентнісного підходу в сучасній освіті.

 

Хочу зазначити, що дана тема є досить актуальною, адже це новий виток у розвитку освіти. Під впливом сучасності вчитель перестає бути транслятором інформації, а стає організатором, консультантом та управлінцем. І саме Компетентнісний підхід до навчання здатний допомогти учням навчитися вирішувати поставлені перед ними завдання та проблеми.

Учитель хімії СШ №5 м. Івано-Франківськ Стецьків Л.В., яка виступала перед учасниками семінару по даній темі, зазначила: «Інформацію можна знайти в будь-який момент часу в будь-якій частині світу. А щоб наші учні були успішними, нам необхідно навчити їх бачити основу, тобто головне у великій кількості цієї інформації».

Цікаво та доступно про формування ключових європейських компетентностей школярів вчителям міста та району роз’яснила викладач ОІППО Гафійчук Г.В.

Незабутнім моментом семінару стало знайомство з щирою та харизматичною Ольгою Березан.

Перераховувати досягнення Ольги Веніамінівни можна безкінечно довго, та після знайомства з цією видатною особистістю можу сказати, що вона – справжній вчитель, який з душею ставиться до свого предмету. Практик, який не побоявся поділитися своїм баченням та, що найголовніше, досвідом у своїх посібниках, у кожному з яких відчувається частинка душі автора.

Ольга Веніамінівна розповіла вчителям про досвід роботи в Ефіопії та чому почала писати.

Надзвичайно пізнавальним був практичний блок семінару, на якому Ольга Березан разом з учителями хімії розв’язували задачі. Можу сказати за себе: давно не доводилось з таким захопленням та зацікавленістю розв’язувати задачки.

На чітких та зрозумілих прикладах автор багатьох навчально-методичних посібників та підручників з хімії показала, що навіть найскладніше завдання чи задачу можна розв’язати, якщо подивитися ширше і не побоятися підійти до завдання із незвичного для себе боку.

Також Ольга Веніамінівна поділилась своєю «шпаргалкою» - виразами та словосполученнями, які слід використовувати при складанні завдань, що відповідають вимогам сучасної української мови.

Щиро дякую всім причетним до цієї події людям та особливу вдячність висловлюю методисту ОІППО з хімії Сенюк Н.М.

 Посилання для завантаження:

1. Презентація «Формування ключових компетентностей учнів на уроках хімії засобами інтерактивних технологій»;

2. Вирази та словосполучення, які слід використовувати при складанні завдань, що відповідають вимогам сучасної української мови від Ольги Березан.

Більше фото за посиланням: Захоплююче та пізнавально! Зустріч з Ольгою Березан