Залежність від смартфона змінює хімію мозку
Фахівці Радіологічного товариства Північної Америки (RSNA) виявили, що залежність від інтернету і смартфона змінює хімічний склад мозку підлітків, і може викликати депресію і підвищену тривожність.
Про те повідомляє socportal.info.
За даними недавнього дослідження центру Pew Research, 46% американців зізналися, що не можуть жити без своїх смартфонів. Таке твердження більше схоже на перебільшення, але, тим не менш, все більше людей залежать від своїх мобільних телефонів і іншої електроніки, коли справа стосується отримання нової інформації, спілкування та розваг. Найбільше побоювання викликає, природно, молодь, яка занадто багато часу проводить, втупившись в екран.
Для того щоб розібратися, чи дійсно мозок підлітків піддається змінам під впливом тривалого занадто великого захоплення мобільними технологіями, професор Хен Сук Сео і його колеги провели магнітно-резонансну спектроскопію 19 юнаків і дівчат, яким був поставлений діагноз «залежність від інтернету або смартфона». Ще 19 підлітків служили контрольною групою.
Вчені виміряли рівень гамма-аміномасляної кислоти (GABA), нейромедіатора, подавляючого або уповільнюючого сигнали мозку (а також впливає на зорові і моторні функції), і глутамат-глютаміна (Glx), нейромедіатора, який призводить нейрони в більш електрично збуджений стан.
Результати показали, що, в порівнянні зі здоровими тінейджерами, співвідношення GABA до Glx в передній поясній корі мозку пацієнтів із залежністю було підвищене. Схожі показники виникають у осіб, які страждають депресією і тривожністю.
Хороші новини полягають в тому, що після когнітивної поведінкової терапії співвідношення GABA до Glx може знову прийти в норму.
Залежність від гаджетів – проблема не тільки підлітків, а й дорослих. Більше третини британських дітей і молоді у віці від 11 до 18 років хотіли б, щоб їхні батьки менше часу витрачали на смартфони, а більше проводили з ними. При цьому самі батьки часто не помічають того, що їх увагу до гаджетів якось позначається на дітях.
(інформація взята з онлайн-сторінки видання “zik“)
(зображення взято з “TMS“)