«Наука – це велика краса. Вчений у себе в лабораторії не просто технік, це дитина віч-на-віч з явищами природи, що діють на нього як чарівна казка…» 

 

«Наука – це велика краса. Вчений у себе в лабораторії не просто технік, це дитина віч-на-віч з явищами природи, що діють на нього як чарівна казка…», – сказала Марія Склодовська-Кюрі, польський та французький вчений-експериментатор, хімік та фізик, педагог та суспільний діяч, єдина жінка, яка стала дворазовим лауреатом Нобелівської премії (з фізики та хімії). Відкриття явища радіоактивності, а також нових хімічних елементів полонію та радію принесло їй міжнародне визнання й невмирущу славу. 

Одним із найцікавіших фільмів, що були представлені під час 6-го ПСПК „Під Високим Замком” був „Марія Кюрі-Склодовська”, який розповів про життя цієї незвичайної жінки. Викладачі та студенти Факультету природничих наук та Фізико-технічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» долучилися до роботи ПСПК, продемонструвавши франківчанам та гостям міста справжню хімічну лабораторію під відкритим небом. Вона розмістилася у спеціально приготованому для цього шатрі біля входу до кінотеатру «Люм’єр». Глядачі змогли побачити виверження хімічного вулкану, насолодитися видовищним хімічним фонтаном, приборкати «фараонових змій» та взяти участь у інших хімічних експериментах. Всі мали змогу переконатися, що  хімія – наука не лише цікава, але й надзвичайно видовищна.