Науковці ПНУ імені Василя Стефаника взяли участь у першому загальноміському науковому пікніку, який проходив 17 вересня 2017 р. в Івано-Франківську на Вічевому майдані.

Свої локації представили вищі навчальні заклади, коледжі, центри технічної творчості та навчальні центри Івано-Франківська. Абсолютно кожен охочий, незалежно від віку, статусу, оцінок у табелі чи атестаті, мав можливість власноруч провести експеримент в імпровізованій лабораторії просто неба, зробити маленьке диво та переконатися, що наука може бути доступною та цікавою. До участі у науковому пікніку були залучені науковці, аспіранти та студенти фізики, хіміки, біологи, біохіміки та журналісти.

 Наукові пікніки –це демонстраційні інтерактивні експерименти для всіх бажаючих долучитися до таємниць науки. При цьому науково-просвітницька робота поєднується із грою та навчанням. Наукові пікніки регулярно проводяться у європейських містах з метою популяризації наукових знань та залучення молоді до творчої наукової роботи. Проведення подібних наукових фестивалів Прикарпатський національний університет започаткував давно, однак загальноміський пікнік проводився вперше.

На пікніку були присутні: викладачі кафедри теоретичної та прикладної хімії, проректор університету з наукової роботи Андрій Загороднюк, також міський голова Руслан Марцінків, та найприємнішими для нас були захопливі погляди дітей різного віку та молоді!

Більше того, не кожен дорослий був в змозі пройти повз. Іскри, дим, гучні викрики та оплески лунали від юрби, що зібралась навколо  імпровізованої лабораторії.

У рамках програми наукового свята дорослі та діти мали можливість побачити різні досліди, що проводилась студентами –хіміками та ліцеїстами Природничо-математичного ліцею.

Цікавими були досліди з хімічними реактивами, визначення якості меду та йогуртів, імітації вогню, порізів, тощо.

 За результатами голосування найкращою на Науковому пікніку визнана локація ПНУ (1 місце – 77 голосів). Локація ПМЛ зайняла 4 місце.